WordPress Eklentim – 2 (wp-options tablosu Kullanımı )

0 2.625

Yeni konu paylaşıldığı takdirde anlık olarak bilgilendirileceksiniz.

WordPress Eklenti serimizin 2. konusunda eklenti kodlarken bir kaç gerekli önemli özellikleri sizler ile paylaşacağım. Paylaşacaklarım ile options tablosuna ekleme yapabilir silebilir hatta kontrol edebilirsiniz. Serimizin ilk konusunu okumadıysanız Bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PopCORNNN! Hadi uygulama için önemli adımları atmaya başlayalım.

Ben uzaktan lisans sistemi yaparken önce karşıdan bir api kodu alıp worpress te mysql tabanında bulundurmak istedim. Bunun içinde ilk önce wordpress te Veritabanına erişim yapabilmem gerekiyordu ufak bir araştırma ile add_option fonksiyonu ile veritabanına veri ekleyebiliyoruz, görüntüleyebiliyoruz ve hatta silebiyoruz.

WordPress plugin ile options tablosuna veri ekleme nasıl yapılır ? 

wp_options tablosuna veri eklemek için alttaki kodumuzu kodladığımız eklentinin index.php sine yazdığımızda musayildirim diye bir veriyi veri tabanına eklenecektir..

add_option('musayildirim', 'wordpress-1');

WordPress plugin ile options tablosuna eklediğimiz veriyi yada bir başka veriyi nasıl sileceğiz ? 

wp_options tablosundan veri silmek için alttaki kodumuzu kodladığımız eklenti de index.php ye yazdığımızda veritabanında olan musayildirim silinecektir.

delete_option('musayildirim');

WordPress plugin ile options tablosuna eklediğimiz veriyi nasıl güncelleriz ? 

wp_options tablosundaki veriyi değiştirmemiz için alttaki kodu kodladığımız eklenti de index.php ye eklediğiniz takdir de musayildirim e atanan value değişecektir.

update_option('musayildirim', 'yenivalue');

Yeni konu paylaşıldığı takdirde anlık olarak bilgilendirileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy