Çalınamayan bir parmak izi kalmıştı artık oda çalınıyor

Dikkat parmak izi çalınabilir

0 333

Yeni konu paylaşıldığı takdirde anlık olarak bilgilendirileceksiniz.

 


Japonya’daki Ulusal Enformatik Enstitüsü (NII) araştırmacıları, masumca zafer işareti yapanların en hassas biyometrik bilgilerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilebileceğini ortaya çıkardı.

 

NII ekibi’nin söylediklerine göre fotoğraf aydınlatması ve netliği yeterince yüksek olursa, bir kişinin parmak izinin üç metre uzaklığa kadar çekilmiş bir fotoğrafı oluşturulabilir. Yalnız bu teknolojide istenen aydınlatma ve netliği Samsung, Iphone sağlayamıyor kısaca parmak izinizin çalınabilmesi için daha kaliteli bir kamera ile çekim yapılması gerekiyor, tabi siz yinede işinizi garantiye alıp Zafer işareti  yaparak resim çektirmeyin.

Sadece zafer işareti ilede bitmiyor ABD’nin Las Vegas şehrinde Black Hat isimli bir konferans düzenlendi bir grup 4 farklı saldırıyla Android telefonlardan parmak izini çalınabileceğini gösterdi. Şuanlık Iphone’da böyle bir test başarılmış değil fakat olmayacak diye birşeyde yok, Sonuçta parmak izinizi siz kendi telefonuna kaydetmiş bulunuyorsunuz herhangi bir uygulamaya fazla izin verebilirsiniz bu izinle birlikte sizin parmak izinizde gidebilir.

 

Kısaca şöyle sonlandıralım, parmak izi kullanan uygulamalardan kaçının birde zafer işareti yapmayın yeter

 

 

Yeni konu paylaşıldığı takdirde anlık olarak bilgilendirileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy